Betlejemskie Światło Pokoju u policjantów - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Betlejemskie Światło Pokoju u policjantów

Komendant Miejski Policji w Łomży komisarz Marek Sienkiewicz przyjął od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju. Razem z symbolicznym światełkiem policjanci otrzymali także świąteczne życzenia.

Dziś rano harcerze z Hufca Nadnarwiańskiego ZHP w Łomży, wraz Komendantem Hufca - harcmistrzem Wiesławem Domańskim odwiedzili łomżyńskich funkcjonariuszy. Podczas tej niecodziennej wizyty, szef łomżyńskich policjantów – komisarz Marek Sienkiewicz przyjął od harcerzy symboliczne światełko oraz życzenia świąteczne. Na koniec spotkania przekazał przybyłym gościom drobne upominki świąteczne.

Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety niesienia bożonarodzeniowego płomienia wprost z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Betlejemskie Światło Pokoju wędruje po kraju od 1991 roku.  Związek Harcerstwa Polskiego otrzymuje Światło od słowackich skautów, a Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ – do Danii. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Odważnie twórzmy pokój”.

( na podst. https://swiatlo.zhp.pl)