„Niebieska paczka” od mundurowych - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Niebieska paczka” od mundurowych

Funkcjonariusze i pracownicy łomżyńskiej Policji, a także uczniowie klas policyjnych z łomżyńskiej „Budowlanki” włączyli się w realizację tegorocznej ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”. Wspólnie zebrali i przekazali rzeczy oraz produkty według listy niezbędnych potrzeb wybranej przez siebie rodziny. Paczka wraz z najlepszymi życzeniami świątecznymi - trafiła już do adresatów.

Funkcjonariusze i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Łomży po raz kolejny włączyli się w realizację ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”.  W tym roku paczkę dla potrzebującej wsparcia rodziny zorganizowali wspólnie z uczniami klas mundurowych z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 4 w Łomży. Paczka została przygotowana na podstawie listy potrzeb wybranej rodziny. Funkcjonariusze i pracownicy komendy oraz uczniowie łomżyńskiej „Budowlanki” zebrali m.in. ciepłą odzież, buty i brakujące rodzinie podstawowe sprzęty gospodarstwa domowego. Przekazane na ten szlachetny cel pieniądze, pozwoliły również na zakup artykułów spożywczych i chemicznych, lodówkę, a także kilka drobnych upominków świątecznych. W niedzielę mundurowi dostarczyli świąteczny prezent do punktu wolontariuszy znajdującego się w holu PWSiP w Łomży, skąd jeszcze tego samego dnia trafił do adresatów „niebieskiej paczki”.

Głównym założeniem akcji jest pomoc rodzinom znajdującym się  w trudnej sytuacji materialnej.  Inicjatorem przedświątecznej zbiórki w Komendzie Miejskiej Policji w Łomży byli w tym roku policjanci z Wydziału Prewencji. Chętnie włączyli się w nią także funkcjonariusze pozostałych wydziałów oraz pracownicy cywilni jednostki.