Nietrzeźwi kierujący na łomżyńskich drogach - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwi kierujący na łomżyńskich drogach

Data publikacji 28.11.2016

W miniony weekend łomżyńscy policjanci zatrzymali pięć osób poszukiwanych za różnego rodzaju przewinienia, a także siedmiu kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę samochodem będąc pod wpływem alkoholu. Niechlubnymi rekordzistami w tym gronie byli zatrzymani w niedzielę 24 i 32- latek. W obu tych przypadkach badanie alkomatem wykazało ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Teraz wszyscy za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowiadać będą przed sądem.

W miniony weekend funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Łomży zatrzymali pięć osób poszukiwanych za różnego rodzaju przewinienia. Trzy z nich trafiło do zakładu karnego w celu odbycia kary. Mundurowi zatrzymali także siedmiu nietrzeźwych kierujących. W piątek w ręce policjantów „wpadł” 26-latek. Mężczyzna na ulicy Przykoszarowej utracił najprawdopodobniej panowanie nad pojazdem, po czym kierowane przez niego audi uderzyło w znak drogowy, a następnie w drzewo. Badanie wykazało u niego ponad 0,8 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Z kolei w sobotę nad ranem, mundurowi dostali zgłoszenie o kierowcy volkswagena, który na ulicy Poznańskiej wypadł z ronda. Z ich ustaleń wynikało, że pojazdem kierował 22- latek. On także był nietrzeźwy. Badanie wykazało 1,8 promila alkoholu w organizmie. W sobotę mundurowi interweniowali również wobec 40-letniego kierowcy opla, który cofając uderzył w inne auto. Mundurowi poddali kierowcę badaniu, które wykazało ponad 1,4 promila alkoholu w organizmie. Kolejnych czterech nieodpowiedzialnych kierowców policjanci zatrzymali w niedzielę. Rekordzistami w tym niechlubnym gronie okazali się 24-latek,  którego jazdę oplem funkcjonariusze przerwali na jednej z dróg w gminie Łomża oraz 32 –latek kierujący fiatem na ul. Polowej w Łomży. Badanie alkomatem wykazało u każdego ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Starszy z nich nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami. Cała siódemka za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiadać będzie teraz przed sądem.

W dalszym ciągu pomimo wysokich kar za przestępstwa dotyczące jazdy pod wpływem alkoholu, nadal mamy do czynienia z tym nagannym zjawiskiem. Łomżyńscy policjanci apelują do kierowców o wyobraźnię i rozwagę! Bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od każdego z nas.