Wzmożone kontrole na "DK 61" - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wzmożone kontrole na "DK 61"

Policjanci ruchu drogowego z Łomży, Kolna i Grajewa patrolują drogę krajową nr 61 i sprawdzają: czy kierowcy nie jadą zbyt szybko, czy są trzeźwi, czy mają zapięte pasy, w jaki sposób przewożone są dzieci oraz czy kierujący nie stwarzają zagrożenia bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. Szczególny nacisk mundurowi kładą na kontrole ciężarówek i ich kierowców. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości funkcjonariusze reagują zdecydowanie stosując przewidziane prawem środki i kary.

Na drodze krajowej nr 61 kontynuowane są działania „Bezpieczna 61”.  Policjanci  ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Łomży i Komend Powiatowych Policji w Kolnie i Grajewie patrolują trasę i sprawdzają, czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów. Swoją uwagę policjanci skupiają szczególnie na sprawdzaniu samochodów ciężarowych i kontroli ich kierowców, także pod kątem trzeźwości. Jak wynika z obserwacji funkcjonariuszy, najczęstszą przyczyną wypadków na tego typu drogach jest nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, nadmierna prędkość, a także niebezpieczne manewry wykonywane przez kierujących samochodami ciężarowymi.

Praca funkcjonariuszy to nie tylko reagowanie na niebezpieczne zachowania na drodze, ale także pomoc uczestnikom ruchu w bezpiecznym dotarciu do celu i profilaktyka związana z ruchem pieszych przy drodze krajowej nr 61. Mundurowi podczas pełnionej służby rozmawiają z mieszkańcami okolicznych miejscowości.  Podkreślają jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmroku poza obszarem zabudowanym. Apelują też o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię.

Działania te będą kontynuowane. Obecność patroli policyjnych na tej drodze, sprawowany przez nich nadzór nad płynnością ruchu oraz prowadzone kontrole drogowe, mają na celu przyczynić się do ograniczenia negatywnych zachowań kierowców podczas jazdy, a w konsekwencji poprawę bezpieczeństwa na całej „DK 61”.