Nielegalne papierosy i tytoń do palenia - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne papierosy i tytoń do palenia

Data publikacji 07.10.2016

Prawie 1200 paczek papierosów z przemytu, 70 paczek papierosów oznaczonych fałszywymi znakami akcyzy oraz ponad 27 kg nielegalnego tytoniu do palenia przechwycili podczas ubiegłotygodniowych działań funkcjonariusze Służby Celnej z Łomży przy współpracy z funkcjonariuszami z Posterunku Policji w Śniadowie.

Funkcjonariusze Urzędu Celnego w Łomży współpracując z funkcjonariuszami z Posterunku Policji w Śniadowie, zatrzymali do kontroli w miejscowości Jakać Stara fiata pandę, którym kierował 46-letni mężczyzna. Podczas przeszukania pojazdu kontrolujący znaleźli 181 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Funkcjonariusze udali się do miejsca zamieszkania mężczyzny, gdzie ujawnili kolejne 1006 paczek papierosów pochodzących z przemytu oraz 70 paczek papierosów z podrobionymi znakami akcyzy. Papierosy ukryte były w różnego rodzaju skrytkach m.in. w krzakach winogrona oraz w koszu na śmieci.

Następnie w wyniku działań kontrolnych prowadzonych na targowisku w miejscowości Szczuczyn, na stoisku 55-letniego mężczyzny celnicy znaleźli ponad 10 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Podczas przeszukania jego mieszkania funkcjonariusze ujawnili kolejne 16 kg nielegalnego tytoniu do palenia.

Łączne uszczuplenia w należnościach celnych i podatkowych w powyższych sprawach wyniosły ponad 50 tysięcy złotych. Przeciwko mężczyznom wszczęte zostały już sprawy karne skarbowe. Za swoje postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

(tekst i fot. Izba Celna w Białymstoku)