Bezpieczna droga do szkoły z łomżyńskimi policjantami - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna droga do szkoły z łomżyńskimi policjantami

Data publikacji 01.09.2016

Policjanci z Łomży rozpoczęli działania profilaktyczne „Bezpieczna droga do szkoły”. Będą czuwać nad bezpieczeństwem najmłodszych w rejonach szkół podstawowych. Odwiedzą także dzieci, by podczas zajęć porozmawiać o bezpieczeństwie.

Policjanci  realizujący zadania z zakresu profilaktyki społecznej, specjaliści ds. nieletnich oraz dzielnicowi uczestniczyli dziś w uroczystych inauguracjach roku szkolnego w szkołach na terenie miasta i powiatu. Dzięki uprzejmości dyrektorów placówek, odczytali apel Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku skierowany do społeczności szkolnej, rodziców i opiekunów rozpoczynających naukę w szkole. Podczas najbliższych kilku dni funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży będą obecni rejonie szkół i przedszkoli, aby ułatwić dzieciom i rodzicom drogę do szkoły. Natomiast policjanci z Wydziału Prewencji na specjalnie przygotowanych zajęciach opowiedzą o bezpieczeństwie podczas pokonywania drogi do szkoły i domu. Celem działań jest podniesienie poziomu bezpieczeństwa najmłodszych dzieci.

Aby zapewnić bezpieczeństwo swojemu dziecku - policjanci radzą:

-  bądź dla swojego dziecka wzorem prawidłowego zachowania - zawsze i w każdej sytuacji,

- wybierz bezpieczną drogę, którą dziecko ma chodzić do szkoły i dokładnie je z nią zapoznaj; naucz dziecko bezpiecznego poruszania się po tej trasie i korzystania ze środków komunikacji publicznej,

- przypominaj dziecku, że w mieście należy chodzić wyłącznie po chodniku, a poza miastem poboczem lewej strony drogi,

- ucz dziecko, że przez jezdnię powinno przechodzić wyłącznie w miejscach do tego wyznaczonych,

- zwróć uwagę dziecku, że pod żadnym pozorem nie wolno przebiegać przez drogę, nawet na przejściu dla pieszych (przebieganie przez jezdnię jest wciąż częstą przyczyną wypadków z udziałem dzieci),

- uwrażliwiaj dziecko, że samochód może nadjechać szybko i dlatego zawsze przed przejściem przez jezdnię trzeba uważnie rozejrzeć się w obie strony.