Policjanci zlikwidowali plantację narkotyków - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zlikwidowali plantację narkotyków

Zabezpieczone blisko 1,6 kg suszu marihuany, ponad 120 krzaków konopi oraz 7,5 kg krajanki tytoniowej, a także sprzęt służący do uprawy – to efekt wspólnych działań policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu z funkcjonariuszami Komendy Miejskiej Policji w Łomży. Zarzuty usłyszał zatrzymany w tej sprawie 41-letni właściciel posesji, na której znajdowała się nielegalna plantacja. Decyzją sądu mężczyzna trafił do aresztu. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Łomży.

W ubiegłą środę na teren prywatnej posesji w jednej z gmin powiatu łomżyńskiego, wkroczyli policjanci z Wydział dw. z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu oraz Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży.

Z wiedzy, posiadanej przez funkcjonariuszy z Radomia wynikało, że mogą się tam znajdować narkotyki.

W wyniku przeszukania pomieszczeń mieszkalnych i gospodarczych należących do 41-letniego mężczyzny, mundurowi odnaleźli blisko 1,6 kg suszu roślinnego i 7,5 kg krajanki tytoniowej.

Dodatkowo, w znajdującej się na posesji stodole, w wysokiej ścianie zbudowanej z bel siana, funkcjonariusze odkryli tunel prowadzący do pomieszczeń z nielegalną plantacją konopi. Znajdowało się tam ponad 120 sztuk tych roślin w różnej fazie wzrostu.

Podejrzany o posiadanie środków odurzających oraz uprawę konopi właściciel posesji został zatrzymany. Trafił do policyjnego aresztu. Intensywna praca policjantów nad zgromadzonym w tej sprawie materiałem dowodowym, pozwoliła na przedstawienie mu prokuratorskich zarzutów. Dziś mężczyzna został doprowadzony do sądu, który na wniosek Prokuratury Rejonowej w Łomży, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu do 8 lat więzienia.
 

Zespół Prasowy KWP zs. w Radomiu/A.L. / mł. asp. Ewelina Szlesińska KMP Łomża
 

Ładowanie odtwarzacza...