Ogólnopolski Głos Profilaktyki – moda na życie bez uzależnień - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ogólnopolski Głos Profilaktyki – moda na życie bez uzależnień

Data publikacji 02.06.2016

Moda na życie bez uzależnień – bez narkotyków, alkoholu i przemocy – takim przesłaniem zabrzmiał wczoraj Ogólnopolski Głos Profilaktyki. Łomżyńscy policjanci włączyli się do akcji i na festynie rodzinnym przy Zespole Szkół w Wiźnie odczytali odezwę społeczności PAT.

Wczoraj w Wiźnie, podobnie jak w całym kraju, policjanci włączyli się do akcji profilaktycznej zainicjowanej przez Komendę Główną Policji pod nazwą „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”. Ta akcja ma ideę promowania mody na życie wolne od uzależnień. Symbolem wolności jest gest bicia serca wykonywany przez 60 sekund – jednocześnie przez wszystkich uczestników tej akcji w całym kraju. Ten gest nazywamy ZRYWEM WOLNYCH SERC. Zrywem jednoczącym wszystkich w trosce o to, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia, by dzieci, młodzież i dorośli byli razem w tak ważnej sprawie.

„…Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm – to „Zryw Wolnych Serc”. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami i przemocą. Tylko 60 sekund! Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo.”- odczytano przesłanie  do wszystkich, którzy przyszli, aby manifestować wewnętrzną wolność od uzależnień. Tuż po tym, wybrzmiał dźwięk bicia serca...

Przesłanie jakie niesie ze sobą „Ogólnopolski Głos Profilaktyki” oraz coraz szersze społeczne dostrzeganie problemów uzależnień, przemocy i ludzkiej obojętności dają nadzieję na kolejne odsłony takich działań z jeszcze szerszym udziałem i zaangażowaniem młodzieży, instytucji samorządowych i oświatowych oraz wszystkich grup zawodowych i społecznych.

Happening odbył się przy Zespole Szkół w Wiźnie i połączony został z festynem rodzinnym zorganizowanym w związku obchodami z okazji Dnia Dziecka. Mundurowi z Wydziału Prewencji przeprowadzili pogadankę z zakresu bezpieczeństwa i zaprezentowali sprzęt służbowy wykorzystywany w codziennej służbie. Dodatkową atrakcją dla uczestników spotkania był pokaz tresury psów służbowych w wykonaniu przewodników - funkcjonariuszy Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego KMP w Łomży.

„Ogólnopolski Głos Profilaktyki” jest inicjatywą Komendy Głównej Policji przy współpracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Ministerstwa Edukacji Narodowej.