Dbają o bezpieczeństwo na „DK 61” - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dbają o bezpieczeństwo na „DK 61”

Trwają działania „Bezpieczna 61”. Policjanci ruchu drogowego z Łomży, Kolna i Grajewa patrolują drogę krajową nr 61 i sprawdzają: czy kierowcy nie jadą zbyt szybko, czy są trzeźwi, czy mają zapięte pasy, w jaki sposób przewożone są dzieci oraz czy kierujący nie stwarzają zagrożenia bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. Szczególny nacisk mundurowi kładą na kontrole ciężarówek i ich kierowców. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości funkcjonariusze reagują zdecydowanie stosując przewidziane prawem środki i kary.

Na drodze krajowej nr 61 kontynuowane są działania „Bezpieczna 61”.  Policjanci  ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Łomży i Komend Powiatowych Policji w Kolnie i Grajewie patrolują trasę i zwracają uwagę na to, czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów. Mundurowi nadzorując ruch sprawdzają trzeźwość kierujących oraz reagują na popełniane przez nich wykroczenia dotyczące głównie przekroczenia dozwolonej prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania, jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa czy nieprawidłowego przewożenia dzieci. Swoją uwagę policjanci skupiają szczególnie na sprawdzaniu samochodów ciężarowych i kontroli ich kierowców. W minionym miesiącu funkcjonariusze z łomżyńskiej „drogówki” w ramach tych działań skontrolowali w sumie blisko 320 pojazdów. W 132 przypadkach kontrola policyjna wiązała się ze zbyt szybką jazdą, gdzie 46 z nich dotyczyło osób podróżujących samochodami zarejestrowanymi za granicą. Ponadto mundurowi ujawnili 15 kierowców, którzy podróżując krajową 61 nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa, a w kolejnych 7 przypadkach, to pasażerowie nie korzystali z tego obowiązku.

Praca funkcjonariuszy to nie tylko reagowanie na niebezpieczne zachowania na drodze, ale także pomoc uczestnikom ruchu w bezpiecznym dotarciu do celu i profilaktyka związana z ruchem pieszych przy drodze krajowej nr 61. Mundurowi podczas pełnionej służby rozmawiają również z mieszkańcami okolicznych miejscowości.  Podkreslają jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmroku poza terenem zabudowanym. Apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przechodzenia przez jezdnię. Działania te będą kontynuowane. Ich głównym celem jest ograniczenie ilości zdarzeń drogowych oraz popełnianych wykroczeń, a co za tym idzie – poprawa bezpieczeństwa na tej trasie.