Aby piesi byli bezpieczni - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aby piesi byli bezpieczni

Data publikacji 01.06.2016

Łomżyńscy policjanci prowadzili wczoraj na terenie miasta i powiatu działania „Bezpieczny pieszy”. Głównym celem akcji jest ograniczenie liczby wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży przeprowadzili wczoraj działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. Aby zapobiegać zdarzeniom drogowym z udziałem pieszych, podczas swojej służby mundurowi zwracali szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania na drodze tej grupy uczestników ruchu drogowego. Okazało się, że 10 pieszych zlekceważyło podstawowe zasady bezpieczeństwa przechodząc przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Policjanci przyglądali się także kierowcom jednośladów. W jednym ujawnionym przypadku rowerzysta niezgodnie z przepisami przejeżdżał rowerem przez przejście dla pieszych. Policjanci przypominają, że rowerzysta może przekroczyć przejście tylko jako osoba piesza prowadząca rower.

W związku z tym, że wypadki drogowe z udziałem pieszych mają często tragiczne skutki, policjanci apelują zarówno do kierowców jak i pieszych o rozwagę i ostrożność. Przypominają także o obowiązku noszenia po zmroku poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych oraz zachęcają do używania odblasków również na terenie miasta. Tego typu akcje będą kontynuowane.