28- latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

28- latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie

Data publikacji 27.05.2016

Łomżyńscy policjanci zatrzymali 28-letniego mieszkańca miasta podejrzanego o rozbój. Mężczyzna już usłyszał zarzut działania w warunkach recydywy. Sąd, na wniosek Policji i Prokuratury, zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące.

Łomżyńscy policjanci zatrzymali 28-latka podejrzanego o rozbój. Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu przy ul Spokojnej w Łomży. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń policjantów, sprawca szarpiąc za ubranie i uderzając w głowę pokrzywdzonego, skradł kosiarkę spalinową do trawy. W wyniku rozpoznania terenu, mundurowi odnaleźli utracony sprzęt do koszenia. Funkcjonariusze ustalili też podejrzanego o popełnienie przestępstwa. 28-letni mieszkaniec Łomży został zatrzymany, a następnie doprowadzony do Prokuratury, gdzie usłyszał zarzut rozboju w warunkach recydywy.

W związku z tą sprawą, a także będącym w toku postępowaniem dotyczącym kradzieży rozbójniczej, w którym 28-latek jest także podejrzany, funkcjonariusze zwrócili się do prokuratora z wnioskiem o wystąpienie do Sądu Rejonowego w Łomży o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd uwzględnił wniosek prokuratora i w wyniku jego decyzji 28-latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.