Działkowcu, zadbaj o swoje mienie! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działkowcu, zadbaj o swoje mienie!

Data publikacji 02.05.2016

Słoneczna pogoda sprzyja spędzaniu wolnego czasu na działkach i ogródkach działkowych. Aby wiosenny wypoczynek w tego typu miejscach zawsze był udany, należy zabezpieczyć przed kradzieżą altany i inne miejsca, w których nie przebywamy każdego dnia.

Altanki, ogródki działkowe, domy w budowie – to miejsca, które niewłaściwie zabezpieczone mogą stać się przedmiotem działalności przestępczej. Złodzieje korzystają bowiem z okazji i plądrują tego typu pomieszczenia w nadziei odnalezienia wartościowych przedmiotów. Zabezpieczmy nasze mienie przed kradzieżą. Oto kilka porad, które mogą nas uchronić przed jego utratą:

- Nie pozostawiajmy na terenie pomieszczeń działkowych wartościowych przedmiotów. Nie przechowujmy tam pieniędzy, rowerów – zwłaszcza, gdy pomieszczenia te nie są właściwie zabezpieczone przed włamaniem.

- Nie pozostawiajmy w widocznym miejscu reklamówek, torebek – zwłaszcza,  podczas  nieobecności, gdy mogą łatwo skusić  złodzieja. Nie pozostawiajmy także torebek i reklamówek na ławce „na tzw. widoku”, gdy jesteśmy w pobliżu i wykonujemy prace porządkowe – to co jest widoczne dla nas, widoczne jest i dla złodzieja.

- Zabezpieczmy dokładnie wejście na teren ogródka, a także wejścia do pomieszczeń, okna itp. – tak, aby podczas nieobecności zabezpieczenia te nie były łatwe do pokonania dla innych.

- Jeżeli zauważymy podejrzanie kręcące się w pobliżu obce osoby, nie przechodźmy koło nich obojętnie. Zainteresujmy się co tam robią -  może właśnie sprawdzają teren. W razie podejrzeń powiadamiajmy o swoich obserwacjach Policję (997).

- Pamiętajmy też, że warto korzystać w takim przypadku z pomocy sąsiedzkiej. Poprośmy o to, aby sąsiad zwrócił uwagę na naszą własność.

- Oznakujmy wszystkie wartościowe przedmioty będące na działce - spiszmy ich numery fabryczne lub seryjne. Zebrane dane przechowujmy w domu. W razie ich kradzieży łatwiej je będzie później zidentyfikować.