Piesi i rowerzyści pod lupą policjantów - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Piesi i rowerzyści pod lupą policjantów

Data publikacji 22.04.2016

Łomżyńscy policjanci prowadzili wczoraj na terenie miasta i powiatu działania „Bezpieczny pieszy”. Głównym celem akcji jest ograniczenie liczby wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży przeprowadzili wczoraj działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. Aby zapobiegać zdarzeniom drogowym z udziałem pieszych, mundurowi podczas swojej służby zwracali szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania na drodze tej grupy uczestników ruchu drogowego. Okazało się, że 15 pieszych zlekceważyło podstawowe zasady bezpieczeństwa przechodząc przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Mundurowi przyglądali się także kierowcom jednośladów. Aż w 6 przypadkach rowerzyści niezgodnie z przepisami przejeżdżali rowerem przez przejście dla pieszych. Policjanci przypominają, że rowerzysta może przekroczyć przejście tylko jako osoba piesza prowadząca rower.

W związku z tym, że wypadki drogowe z udziałem pieszych mają często tragiczne skutki, policjanci szczególnie apelują do tej grupy uczestników ruchu o rozwagę i ostrożność. Mundurowi wciąż przypominają także o obowiązku noszenia po zmroku poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych oraz zachęcają do używania odblasków również na terenie miasta. Tego typu akcje będą kontynuowane.