Pijany chciał uniknąć kontroli drogowej – spowodował kolizję - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pijany chciał uniknąć kontroli drogowej – spowodował kolizję

Data publikacji 18.04.2016

38-letni mieszkaniec gminy Przytuły kierując oplem, najpierw nie zatrzymał się do kontroli drogowej, a potem na leśnym trakcie stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna miał ponad 1,8 promila alkoholu w organiźmie. Ponadto, okazało się, że pasażerem auta było 6 letnie dziecko. Kierowca za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiadać będzie teraz przed sądem.

W sobotę po godzinie 21:00 w Przytułach, policjanci z Posterunku Policji w Jedwabnem chcieli zatrzymać do kontroli drogowej opla. Kierowca tego samochodu przyspieszył i chcąc najprawdopodobniej uniknąć kontroli zaczął uciekać. Auto skręciło w leśną drogę, a mężczyzna siedzący za kierownicą w pewnym momencie utracił panowanie nad oplem i zjechał nagle na prawą stronę. Samochód zsunął się bokiem ze skarpy znajdującego się tam wyrobiska żwirowego. Funkcjonariusze zatrzymali kierującego samochodem 38-latka. Mężczyzna był pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo, w samochodzie znajdowało się 6-letnie dziecko. Dziewczynka została przewieziona do szpitala na obserwację. 38-latek za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie teraz przed sądem.

Policjanci przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Kolejny raz apelują także o rozwagę. Pijany kierowca naraża zdrowie i życie swoje, pasażerów, a także innych uczestników ruchu.