„Bezpieczny pieszy” w Łomży - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczny pieszy” w Łomży

Data publikacji 14.04.2016

Łomżyńscy policjanci prowadzili wczoraj na terenie miasta i powiatu działania „Bezpieczny pieszy”. Ich głównym celem jest ograniczenie liczby wypadków z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Łomży przeprowadzili wczoraj działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. Aby zapobiegać zdarzeniom drogowym z udziałem pieszych, mundurowi podczas swojej służby zwracali szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania na drodze tej grupy uczestników ruchu drogowego. Okazało się, że 23 pieszych zlekceważyło podstawowe zasady bezpieczeństwa przechodząc przez jezdnię w miejscach niedozwolonych. Funkcjonariusze przyglądali się także kierującym i ich zachowaniu w rejonie przejść. Mundurowi zauważyli jednego kierowcę, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu i jednego, który nieprawidłowo przejeżdżał przez oznakowane przejście.  Bez uwagi nie pozostały także osoby poruszające się jednośladami. Dwie z nich zdecydowały się na niezgodną z przepisami jazdę rowerem po przejściu dla pieszych. Mundurowi przypominają, że rowerzysta może przekroczyć przejście dla pieszych tylko jako osoba piesza prowadząca rower.

W związku z tym, że wypadki drogowe z udziałem pieszych mają często tragiczne skutki, policjanci szczególnie apelują do tej grupy uczestników ruchu o rozwagę i ostrożność. Mundurowi wciąż przypominają także o obowiązku noszenia po zmroku poza obszarem zabudowanym elementów odblaskowych oraz zachęcają do używania odblasków również na terenie miasta. Tego typu akcje będą kontynuowane.