„Bezpieczna 61” - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczna 61”

Trwają działania „Bezpieczna 61”. Policjanci ruchu drogowego z Łomży, Kolna i Grajewa patrolują drogę krajową nr 61 i sprawdzają, czy kierowcy nie jadą zbyt szybko, czy są trzeźwi, czy mają zapięte pasy, czy dzieci przewożone są prawidłowo oraz czy kierujący nie stwarzają zagrożenia bezpieczeństwa dla innych uczestników ruchu. Szczególny nacisk mundurowi kładą na kontrole ciężarówek i ich kierowców. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości funkcjonariusze zdecydowanie reagują stosując przewidziane prawem środki i kary.

Na drodze krajowej nr 61 kontynuowane są działania „Bezpieczna 61”.  Policjanci  ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Łomży i Komend Powiatowych Policji w Kolnie i Grajewie patrolują trasę i zwracają uwagę na to, czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów. Mundurowi nadzorując tam ruch sprawdzają trzeźwość kierujących oraz reagują na popełniane przez nich wykroczenia dotyczące głównie przekroczenia dozwolonej prędkości, nieprawidłowego wyprzedzania, czy jazdy bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i nieprawidłowego przewożenia dzieci. Swoją uwagę mundurowi szczególnie skupiają na sprawdzaniu samochodów ciężarowych i kontroli ich kierowców. W minionym miesiącu funkcjonariusze z łomżyńskiej „drogówki” w ramach tych działań skontrolowali w sumie 420 pojazdów. W 172 przypadkach kontrola policyjna wiązała się ze zbyt szybką jazdą, gdzie 51 z nich dotyczyło osób podróżujących samochodami zarejestrowanymi za granicą. Ponadto mundurowi ujawnili 27 kierowców i 3 pasażerów, którzy podróżując krajową 61 nie mieli zapiętych pasów bezpieczeństwa. W jednym przypadku nieprawidłowo przewożone było dziecko.

Praca funkcjonariuszy to nie tylko reagowanie na niebezpieczne zachowania na drodze, ale także pomoc uczestnikom ruchu w bezpiecznym dotarciu do celu. Działania te będą kontynuowane, a ich głównym celem jest ograniczenie ilość zdarzeń drogowych oraz popełnianych wykroczeń, a co za tym idzie – poprawa bezpieczeństwa na tej trasie.