Zderzenie mercedesa z łosiem - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zderzenie mercedesa z łosiem

Data publikacji 01.04.2016

27-letni mężczyzna został przewieziony do szpitala po tym, jak kierowany przez niego mercedes zderzył się z łosiem. Łomżyńscy policjanci ostrzegają przed zwierzętami na drodze.

Wczoraj wieczorem, około godziny 20.00 dyżurny łomżyńskiej Policji otrzymał informację o zderzeniu samochodu osobowego z łosiem. Do zdarzenia doszło na drodze krajowej nr 64, pomiędzy Wizną a Rusią. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Tam wstępnie ustalili, że zwierzę wtargnęło wprost przed nadjeżdżającego mercedesa. W wyniku zderzenia 27-letni kierujący stracił panowanie nad pojazdem. Auto zjechało do przydrożnego rowu i uderzyło w drzewo. Mężczyzna trafił do szpitala.

Łomżyńscy policjanci ostrzegają przed dzikimi zwierzętami, które mogą wchodzić na drogę. Zwierzęta coraz częściej, szczególnie w okresie zimowo – wiosennym, znajdują się w pobliżu dróg przebiegających przez tereny leśne. Funkcjonariusze apelują więc o ostrożną jazdę szczególnie tam, gdzie odcinki dróg oznaczone są specjalnymi znakami ostrzegawczymi.