Drogowe podsumowanie świątecznego weekendu - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Drogowe podsumowanie świątecznego weekendu

Data publikacji 29.03.2016

5 kierowców, którzy zdecydowali się jechać pojazdem będąc pod wpływem alkoholu, 7 kolizji drogowych i jeden wypadek to bilans drogowego podsumowania przedłużonego świątecznego weekendu na terenie powiatu łomżyńskiego.

Podczas minionych świąt policjanci widoczni byli na głównych traktach komunikacyjnych Łomży i powiatu łomżyńskiego. Pomimo ciągłych apeli, niektórzy nadal decydują się kierować pojazdem będąc pod wpływem alkoholu. Policjanci zatrzymali  pięciu takich kierowców. W świąteczną sobotę policjanci zatrzymali między innymi 27-latka kierującego skuterem na ulicy Kopernika. Badanie wykazało, że mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organiźmie. W wielkanocny poniedziałek przed godziną 2:00 w nocy, policjanci otrzymali zgłoszenie o mercedesie, który wjechał w ogrodzenie na ulicy Mickiewicza w Łomży. Jak się okazało, kierowca miał ponad 2 promile alkoholu w organiźmie. Kolejny został zatrzymany przez policjantów tego samego dnia po tym, jak na drodze 645 w gminie Nowogród, podczas nieprawidłowego wyprzedzania kierowany przez 37-latka mercedes zderzył się z jadącym w tym samym kierunku fiatem. Kierowca fiata natychmiast powiadomił policję o zaistniałym zdarzeniu drogowym. Jak się okazało, badanie wykazało u 37-latka ponad dwa promile alkoholu w organiźmie. Policjanci przerwali dalszą jazdę także kierowcy opla, który został zatrzymany dziś w nocy na ul. Nowogrodzkiej  w Łomży. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,8 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiadać będą teraz przed sądem.

Na drogach Łomży i powiatu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego wzywani byli także do 7 kolizji drogowych oraz do wypadku.  Do tego zdarzenia doszło na trasie Grądy Małe – Jedwabne. Tam, 24-latek kierujący bmw z nieustalonych przyczyn  na łuku wypadł z drogi i uderzył w drzewo, a potem dachował. Mężczyzna z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Policjanci wyjaśniają teraz dokładne przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Policjanci w dalszym ciągu apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego oraz o dostosowaniu prędkości do warunków drogowych. Apelujemy też o reagowanie, gdy osoby przebywające w naszym otoczeniu zamierzają kierować będąc pod wpływem alkoholu. Pijani kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.