„Wiosna na sportowo 2016” – rywalizacja zamiast wagarów - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Wiosna na sportowo 2016” – rywalizacja zamiast wagarów

Komenda Miejska Policji w Łomży i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży już od kilku lat wspólnie organizują turniej z okazji pierwszego dnia wiosny pod nazwą „Wiosna na sportowo”. W tym roku po raz drugi już młodzież walczyła o zwycięstwo w meczach piłki siatkowej. O trofea rywalizowało 7 mieszanych zespołów ze szkół ponadgimnazjalnych, które zgłosiły chęć udziału w przedsięwzięciu. Honorowy patronat nad imprezą objęli Prezydent Miasta Łomża i Starosta Łomżyński.

Celem zorganizowanego wczoraj przez funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Łomży i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Łomży turnieju siatkówki, poza dobrą zabawą, było upowszechnianie wśród młodzieży prawidłowej postawy kibica. Rozgrywki drużyn mieszanych szkół ponadgimnazjalnych, promowały partnerskie zachowania młodych ludzi na imprezach masowych. Idea przedsięwzięcia skupiła się na upowszechnianiu aktywnego spędzania wolnego czasu, jako alternatywy dla zagrożeń wynikających z demoralizacji dzieci i młodzieży. Zawody były wiec doskonałą okazją do kształtowania nawyków właściwego i zgodnego z prawem zachowania.

Pierwsze miejsce w turnieju zdobyła drużyna z III Liceum Ogólnokształcącego w Łomży. Drugie miejsce przypadło drużynie łomżyńskiego „Ekonomika” (Zespół Szkół Ekonomicznych i Ogólnokształcących nr 6 w Łomży), natomiast na trzeciej pozycji uplasował się zespół „Wety” (Zespół Szkół Weterynaryjnych i Ogólnokształcących nr 7 w Łomży)

Przedsięwzięcie zrealizowane zostało w Hali Sportowej im. Olimpijczyków Polskich dzięki współpracy łomżyńskich policjantów z przedstawicielami Urzędu Miejskiego w Łomży, Starostwa Powiatowego w Łomży, Publicznego Gimnazjum nr 8, Szkoły Podstawowej nr 9 oraz Grupy Ratowniczej Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom Nadzieja w Łomży. Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objęli Prezydent Miasta Łomża oraz Starosta Łomżyński.
 

Ładowanie odtwarzacza...