Na drogach jeszcze zima - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Na drogach jeszcze zima

Data publikacji 01.03.2016

Kierowcy nadal powinni zachować ostrożność podczas poruszania się po drogach regionu. Na jezdni, zwłaszcza w nocy i rano, miejscami może pojawiać się lód. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę oraz dostosowanie prędkości do warunków jakie występują na drodze.

Wyruszając w trasę, pamiętajmy, że czarna nawierzchnia jezdni może być miejscami oblodzona i śliska. Wymaga to od każdego kierowcy poruszania się po drodze z prędkością bezpieczną i jazdy ze zwiększoną ostrożnością. Lekceważenie takich warunków drogowych, to już tylko o krok do utraty panowania nad pojazdem, dachowania, czy poważnego wypadku. Przy słabej przyczepności pojazdu do jezdni, nieodpowiedzialne działanie kierowcy, polegające na umyślnym naruszeniu przepisów drogowych, błąd popełniony przez kierowcę, mogą zakończyć się wypadkiem. Dlatego apelujemy o ostrożność na drodze.

Przypominamy  również o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci w fotelikach ochronnych. Te proste czynności minimalizują skutki nagłego hamowania pojazdu. Zwróćmy też szczególną uwagę na pieszych. Jadąc samochodem nie narażajmy na niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia siebie, swoich bliskich czy też innych uczestników ruchu drogowego.