Nie bądźmy obojętni – reagujmy! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nie bądźmy obojętni – reagujmy!

Data publikacji 11.01.2016

Czujność mieszkańca miasta i telefon pod numer alarmowy być może zapobiegła tragedii. Mundurowi natychmiast po otrzymaniu sygnału odwieźli leżącego przy śmietniku zziębniętego mężczyznę do ogrzewalni. Policjanci apelują – nie bądźmy obojętni.

Wczoraj po godzinie 13:00 łomżyńscy policjanci otrzymali informację z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego o tym, że w jednym ze śmietników na terenie miasta leży osoba bezdomna. Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce i potwierdzili informację podaną przez mieszkańca Łomży, który zadzwonił w tej sprawie pod numer alarmowy 112. Funkcjonariusze odwieźli zmarzniętego 51-latka do ogrzewalni.  

Łomzyńscy policjanci apelują do wszystkich mieszkańców naszego regionu - „NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI”. Każdy sygnał dotyczący miejsc przebywania osób bezdomnych, samotnych i niezaradnych życiowo, które narażone są na wyziębienie organizmu może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. W przypadku zauważenia osób narażonych na zamarznięcie, jak najszybciej zgłośmy ten fakt Policji pod numerem telefonu 997, pogotowiu ratunkowemu – 999.