Podsumowanie świątecznego weekendu - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie świątecznego weekendu

Data publikacji 28.12.2015

2 pijanych kierowców i 14 kolizji drogowych, z czego aż 6 miało miejsce 24 grudnia, to bilans drogowego podsumowania przedłużonego świątecznego weekendu na terenie powiatu łomżyńskiego.

Podczas trwania akcji „Bezpieczny weekend”, policjanci widoczni byli na głównych traktach komunikacyjnych Łomży i powiatu łomżyńskiego. Mundurowi podczas pełnionej służby zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Pierwszy z nich, 25 grudnia przed godziną 21:00, kierował citroenem. W miejscowości Jedwabne, nie udzielił pierwszeństwa przejazdu w związku ze znakiem stop i zderzył się z nadjeżdżającym z lewej strony passatem. Jak się potem okazało kierujący citroenem 29-latek miał ponad 2,5 promila alkoholu w organiźmie. Tego samego dnia, tuż po godzinie 23:00 w Łomży, mundurowi przerwali jazdę 45-letniemu kierowcy ciągnika rolniczego. Badanie wykazało, że miał on ponad 2,2 promila alkoholu w organiźmie. Mężczyźni za nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Na drogach Łomży i powiatu funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego wzywani byli także do 14 kolizji drogowych. Przyczynami tych zdarzeń były między innymi nieprawidłowe cofanie, omijanie czy nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w wigilię w Drozdowie. Tam policjanci wstępnie ustalili, że kierujący oplem astrą 21-latek, jadąc w  kierunku Kalinowa, najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków na drodze, zjechał na lewe pobocze, gdzie uderzył w zaparkowanego opla zafirę. Stojące auto na skutek uderzenia przewróciło się uszkadzając dodatkowo ogrodzenie posesji. Podobne zdarzenie miało miejsce drugiego dnia świąt na drodze nr 668 relacji Przytuły Jedwabne. Według wstępnych ustaleń mundurowych, 21-latek kierujący audi, na skutek niedostosowania prędkości do warunków na drodze, na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na lewe pobocze i zakończył swoją podróż wjeżdżając do przydrożnego rowu. Tego samego dnia, także w Łomży, kierujący mitsubishi 35-latek na skutek niedostosowania prędkości do warunków drogowych uderzył w słup oświetleniowy na skrzyżowaniu ul Przykoszarowej i Zawadzkiej. Jak wykazały przeprowadzone przez funkcjonariuszy badania, kierowcy tych zdarzeń byli trzeźwi.

Policjanci w dalszym ciągu apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Pamiętajmy o zachowaniu bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego oraz o dostosowaniu prędkości do warunków drogowych. Mundurowi przypominają, o tym, że warunki drogowe są zmienne, a powierzchnia jezdni, pomimo, że czarna - może być oblodzona. Zwracajmy także uwagę na to, czy osoby przebywające w naszym otoczeniu nie zamierzają kierować będąc pod wpływem alkoholu. Reagujmy, za każdym razem, gdyż pijani kierowcy stanowią zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego.