Promile i kolizja - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Promile i kolizja

Data publikacji 23.12.2015

Pijany kierowca audi zderzył się z wymijanym na łuku drogi oplem. Okazało się, że 31-latek miał ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj przed godziną 19.00 dyżurny łomżyńskiej Policji został powiadomiony o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze relacji Miastkowo – Nowogród. Policjanci natychmiast pojechali na miejsce. Tam wstępnie ustalili, że kierowca audi jadąc w stronę Nowogrodu, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka oplem. Okazało się, że 31-latek kierujący audi był mocno pijany. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo wyszło też na jaw, że policjanci niedawno zatrzymali już mężczyźnie prawo jazdy za jazdę w stanie nietrzeźwości. Teraz 31-latek za swoje postępowanie odpowiadał będzie przed sądem.

Policjanci apelują, aby za każdym razem reagować na widok osoby spożywającej alkohol, która zamierza kierować samochodem. Zaproponujmy takiej osobie podwiezienie, wezwanie taksówki, bądź nocleg. Pamiętajmy o tym, że nasza zdecydowana reakcja może ochronić jej życie, bądź zapobiec tragicznemu w skutkach wypadkowi drogowemu z udziałem niewinnych osób.