Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwie kolizje przed przejściem dla pieszych. Mundurowi apelują o ostrożność!

Data publikacji 18.12.2015

Kierowca autobusu nie zachował bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego i uderzył w seata, a ten następnie w audi. Obie osobówki zatrzymały się przed przejściem dla pieszych. Jak pokazało badanie, kierowca autobusu był pod wpływem alkoholu. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadał przed sądem.

Dziś rano policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym do którego doszło na Szosie Zambrowskiej w Łomży. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Tam wstępnie ustalili, że kierujący autobusem 47-latek, jadąc w kierunku ulicy Sikorskiego, nie zachował bezpiecznej odległości od pojazdu poprzedzającego i uderzył tył seata, a ten zderzył się ze stojącym przed nim audi. Obie osobówki zatrzymały się chwilę wcześniej przed przejściem dla pieszych. Jak się okazało, kierujący autobusem był w stanie po użyciu alkoholu. Badanie alkomatem wykazało u niego blisko 0,3 promila alkoholu  w organiźmie. Policjanci zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Mężczyzna będzie odpowiadał teraz przed sądem za jazdę pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie kolizji drogowej.

Do podobnego zdarzenia doszło niespełna godzinę później na ulicy Sikorskiego. Tak, jak wstępnie ustalili policjanci kierujący mercedesem 75-latek, jadąc w kierunku Alei Legionów, najechał na tył fiata punto, który zatrzymał się przed przejściem w celu ustąpienia pierwszeństwa idącej po przejściu osobie pieszej. Kierowca fiata został przewieziony do szpitala. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

Mundurowi apelują o ostrożność za kierownicą, zwłaszcza w pobliżu przejść dla pieszych. Policjanci przypominają, że chwila nieuwagi, a także lekceważenie podstawowych zasad bezpieczeństwa mogą skończyć się wielką tragedią.