Śmiertelne potrącenie pieszej - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Śmiertelne potrącenie pieszej

Data publikacji 10.12.2015

Łomżyńscy policjanci wyjaśniają szczegółowe okoliczności i przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło wczoraj w gminie Przytuły. Tam 81-letnia kobieta została potrącona przez 25-latkę jadącą fiatem. W wyniku zdarzenia piesza zginęła na miejscu.

Wczoraj po godzinie 17.00 dyżurny łomżyńskiej Policji został powiadomiony o potrąceniu pieszej, do którego doszło w gminie Przytuły. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Jak wstępnie ustalili mundurowi, kierująca fiatem 25-latka jadąc od Przytuł w kierunku miejscowości Nowa Kubra, potrąciła idącą jezdnią 81-latkę. Okazało się, że piesza nie miała na sobie żadnych elementów odblaskowych. W wyniku zdarzenia kobieta zginęła na miejscu. Szczegółowe okoliczności i przyczyny tego tragicznego wypadku ustalają teraz łomżyńscy policjanci.

Funkcjonariusze ponownie apelują też o noszenie elementów odblaskowych po zmroku poza obszarem zabudowanym. Korzystanie z odblasków przez pieszych ma bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo, a także innych użytkowników drogi. Dodatkowo, aby poprawić swoją widoczność na drodze, można założyć jasne elementy ubioru, czy też skorzystać ze światła podręcznej latarki lub telefonu. Pamiętajmy, że nie ma takiego pojazdu, który rozpędzony nagle zatrzyma się w miejscu. Na drogę hamowania samochodu składają się trzy główne elementy: postrzeganie, reakcja i hamowanie. Szanse pieszego na uniknięcie potrącenia znacznie wzrastają, gdy mając elementy odblaskowe jest on widoczny na drodze, dzięki czemu kierowca może go dostrzec ze znacznie większej odległości i bezpiecznie zareagować.