Może być ślisko – zwolnij! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Może być ślisko – zwolnij!

Data publikacji 02.12.2015

Warunki drogowe wymagają od kierowców całkowitej zmiany stylu jazdy. Jezdnia, pomimo, że ma czarną nawierzchnię – może być oblodzona. Pamiętajmy więc o tym, żeby dostosować prędkość do warunków panujących na drodze.

Do trzech groźnie wyglądających kolizji doszło wczoraj na terenie powiatu łomżyńskiego. We wszystkich przypadkach przyczyną zdarzenia okazało się niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Pierwsza kolizja miała miejsce przed południem na Szosie Zambrowskiej w Łomży. Tam kierujący oplem, na mokrej jezdni najprawdopodobniej nie zdążył wyhamować i najechał na tył poprzedzającego go audi. Do drugiego zdarzenia doszło przed godziną 19:00 na drodze wojewódzkiej nr 668 pomiędzy miejscowościami Jedwabne a Przytuły. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący matizem, na łuku drogi utracił panowanie na śliskiej, oblodzonej jezdni. Samochód zjechał na pobocze, gdzie wywrócił się. Kierowca i pasażerka auta zostali przewiezieni do szpitala. Na szczęście nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Trzecie zdarzenie miało miejsce około godziny 21:00 na drodze krajowej nr 64, na wysokości miejscowości Ruś, gdzie kierująca oplem zjechała z drogi, a samochód uderzył w barierki ochronne mostu. Droga w tym miejscu była także oblodzona.

Policjanci apelują o ostrożność. Podczas jazdy samochodem w warunkach zimowych zachowajmy zdrowy rozsądek. Prędkość dozwolona na danym odcinku drogi, nie zawsze jest prędkością bezpieczną, a warunki drogowe mogą zmieniać się teraz z godziny na godzinę. Warto o tym pamiętać!