Łomżyńscy policjanci na rzecz Kampanii „Białej Wstążki” - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Łomżyńscy policjanci na rzecz Kampanii „Białej Wstążki”

Data publikacji 25.11.2015

Łomżyńscy policjanci włączyli się do działań w ramach międzynarodowej akcji prowadzonej pod nazwą Kampania „Białej Wstążki”. Symbolizuje to ich sprzeciw wobec przemocy wobec kobiet. Kampania jest częścią obchodów 16-tu Dni Przeciwdziałania Przemocy wobec Kobiet.

Kampania „Białej Wstążki” to międzynarodowa akcja zainicjowana w 1991 roku w Kanadzie w  drugą rocznicę "masakry w Montrealu". 6 grudnia 1989 r. w budynku tamtejszej politechniki mężczyzna zastrzelił wtedy 14 kobiet i ranił 13 innych osób, ponieważ jego zdaniem kobiety nie powinny kończyć studiów technicznych. Na znak sprzeciwu mężczyźni nosili białe wstążki, które stały się symbolem deklaracji, że nigdy nie będą sprawcą przemocy wobec kobiet oraz będą reagować na przemoc w stosunku do kobiet. Wydarzenie to rozpoczęło także na świecie otwartą debatę na temat przemocy wobec kobiet. Biała wstążka symbolizuje zobowiązanie do przerwania milczenia w kwestiach przemocy wobec kobiet oraz wspieranie wszelkich działań na rzecz jej przeciwdziałania.

Łomżyńscy policjanci również przyłączyli się do tej akcji, solidaryzując się z kobietami doznającymi przemocy ze strony mężczyzn. Mundurowi zachęcają kobiety dotknięte każdą formą przemocy (fizyczną, psychiczną, seksualną i ekonomiczną), które chcą zacząć rozmawiać o swoim problemie i uzyskać fachową pomoc do kontaktu. Aby uzyskać pomoc należy zgłosić się do Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łomży przy ulicy Partyzantów 48b każdego dnia w godzinach od 7:30 do 15:30, oraz poza tymi godzinami - do budynku komendy przy ul. Wojska Polskiego 9.