Niebezpieczne znalezisko w centrum miasta - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Niebezpieczne znalezisko w centrum miasta

Data publikacji 18.11.2015

Pocisk artyleryjski najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej został odkopany podczas prowadzonych prac przy jednym z budynków w centrum Łomży. Łomżyńscy policjanci zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu wojskowych saperów, którzy zajęli się niebezpiecznym znaleziskiem.

Wczoraj łomżyńscy policjanci zostali zaalarmowani przez pracowników jednej z firm wykonującej prace remontowe o wykopaniu niewybuchu. Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Tam okazało się, że pocisk znajdował się pod chodnikiem przy jednej z kamienic przy ulicy Dwornej. Wstępne ustalenia wykazały, że niebezpieczne znalezisko to pocisk artyleryjski pochodzący najprawdopodobniej z czasów II Wojny Światowej. Funkcjonariusze łomżyńskiej Policji zabezpieczyli teren do czasu przyjazdu wojskowych saperów. Na czas potrzebny do wydobycia niewybuchu i bezpiecznego wywiezienia go z miasta, policjanci i strażacy ewakuowali około 200 osób mieszkających lub pracujących w pobliżu zagrożonego miejsca.

Mundurowi przypominają, że niewybuchy są bardzo niebezpieczne. Ich wydobywanie lub przemieszczanie grozi kalectwem, a nawet śmiercią. W każdym przypadku ujawnienia przedmiotu przypominającego niewybuch należy natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji i pod żadnym pozorem nie dotykać niebezpiecznego znaleziska.