Wstępne podsumowanie akcji „Znicz” - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wstępne podsumowanie akcji „Znicz”

Data publikacji 02.11.2015

Podczas tegorocznej akcji „Znicz” łomżyńscy policjanci zatrzymali sześciu pijanych kierowców. W tym czasie na terenie działalności Komendy Miejskiej Policji w Łomży doszło do 3 wypadków drogowych, w których zginęła 1 osoba, a 7 osób zostało rannych.

Do pierwszego zdarzenia doszło w piątek rano. Jak wstępnie ustalili mundurowi, kierujący peugeotem jadąc od strony Podgórza w kierunku Łomży, najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu i chcąc uniknąć najechania na tył tego auta, zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie doszło do czołowego zderzenia z jadącym ze strony przeciwnej oplem. W wyniku wypadku do szpitala trafiły dwie osoby.

Tragiczny wypadek wydarzył się samego dnia wieczorem (zobacz tu ). Najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków drogowych i utraty panowania nad pojazdem, kierowany przez 22-latka volkswagen zjechał z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku wypadku zginął jeden z pasażerów auta, a pozostałe cztery trafiły do szpitala. Jak wstępnie ustalili mundurowi, osoby podróżujące passatem najprawdopodobniej nie miały zapiętych pasów bezpieczeństwa.

Trzeci wypadek drogowy miał miejsce w pobliżu miejscowości Rydzewo na drodze krajowej nr 61. Jak wynikało ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy, kierujący oplem z lekką przyczepką jadąc od Łomży w kierunku Ostrołęki z nieustalonych przyczyn, prawdopodobnie zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z ciężarową Skanią. Oba pojazdy zjechały do przydrożnych rowów. Do szpitala przewieziony został w stanie ciężkim kierowca osobówki. Policjanci wyjaśniają teraz dokładne okoliczności i przyczyny każdego z tych wypadków.

Tego samego dnia rano doszło również do groźnie wyglądającej kolizji. Kierowca hondy wjeżdżając na Rondo Witolda Lutosławskiego, nie ustąpił pierwszeństwa jadącej po skrzyżowaniu karetce pogotowia (nie był to pojazd uprzywilejowany). W wyniku uderzenia w bok, samochód przewrócił się. W miejscu zdarzenia wystąpiły czasowe utrudnienia komunikacyjne.

Niestety także i tym razem, w trakcie prowadzonych przez funkcjonariuszy kontroli okazało się, że nie zabrakło kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę po spożyciu alkoholu. Mundurowi z łomżyńskiej „drogówki” zatrzymali 6 kierowców pod wpływem alkoholu. Niechlubnym rekordzistą okazał się 27-latek zatrzymany  w sobotę na drodze wojewódzkiej nr 645 w Nowogrodzie. Badania wykazały, że prowadził autem mając około 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Na drogach w mijający weekend doszło do 9 kolizji drogowych.

Mundurowi w dalszym ciągu apelują o ostrożność i rozwagę.