"Nie bądźmy obojętni" - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Nie bądźmy obojętni"

Data publikacji 07.10.2015

Okres jesienny, zwłaszcza gdy temperatury w nocy zbliżają się do zera stopni, to trudny czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Łomżyńscy policjanci apelują już teraz o zainteresowanie osobami, które mogą potrzebować pomocy.

Wraz z nadejściem pierwszych przymrozków mundurowi zintensyfikują jesienno - zimowe działania skierowane do tych grup osób, które są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. W tym czasie odwiedzą miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne chowające się przed zimnem. W ramach codziennej służby patrolować będą innymi pustostany, węzły ciepłownicze, klatki schodowe i piwnice. Osobom bezdomnym wskażą miejsca noclegów oraz poinformują o innych formach pomocy, oferowanych przez instytucje pomocowe.  Mundurowi  swoim zainteresowaniem obejmą też  osoby mieszkające samotnie i niezaradne życiowo.

Jak co roku,  działania te prowadzone będą w ramach programu "Nie bądźmy obojętni", którego celem  jest ograniczenie zjawiska bezdomności i żebractwa, podniesienie poczucia bezpieczeństwa osób żyjących samotnie, starszych, kalekich – pozostających bez opieki oraz osób bezdomnych, jak też zmniejszenie zagrożeń życia i zdrowia wynikających ze znacznych spadków temperatury, zwłaszcza w okresie zimowym.

Apelujemy już dziś do mieszkańców miasta i powiatu łomżyńskiego o zwrócenie uwagi na to, czy w naszym sąsiedztwie nie przebywa osoba bezdomna, samotna, niezaradna życiowo - narażona na wychłodzenie organizmu. Nie bądźmy obojętni. Pamiętajmy, że zainteresowanie i reakcja na sytuację życiową drugiego człowieka, chociażby poprzez wskazanie instytucji pomocowej - może uratować komuś życie.