Potrącenie na przejściu - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie na przejściu

Data publikacji 06.10.2015

33-letni kierujący skodą potrącił na przejściu dla pieszych 79-latkę. Łomżyńscy policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i wyjaśniają dokładne okoliczności tego wypadku.

Wczoraj przed godziną 19.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży został poinformowany o potrąceniu pieszej na Szosie Zambrowskiej. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce zdarzenia. Tam wstępnie ustalili, że kierujący skodą 33-latek, jadąc w kierunku Zambrowa, ominął stojący na lewym pasie pojazd, który zatrzymał się, aby ustąpić pierwszeństwa idącej po przejściu 79-letniej kobiecie. Piesza z obrażeniami trafiła do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był trzeźwy. W związku z tym zdarzeniem, mundurowi zatrzymali 33-latkowi prawo jazdy.

Kilka godzin wcześniej policjanci wzywani byli też do potrącenia na przejściu dla pieszych dziecka. Jak wynikało z ustaleń funkcjonariuszy, kierujący oplem 57-latek, jadąc ulicą Piłsudskiego w kierunku Zawadzkiej, nie ustąpił pierwszeństwa idącemu po przejściu 8-letniemu chłopcu. Z kolei inny patrol z Wydziału Ruchu Drogowego, wezwany był do potrącenia rowerzystki. Tam, kierująca toyotą 53-letnia kobieta, jadąc ulicą Piłsudskiego i skręcając w prawo, w ulicę Zawadzką, nie ustąpiła pierwszeństwa rowerzystce, która na zielonym świetle jechała drogą dla rowerów. Zarówno kierowcy opla, jak i kierującej toyotą funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Na szczęście w obu tych wypadkach poszkodowani nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Łomżyńscy policjanci wyjaśniają teraz dokładne okoliczności i przyczyny wszystkich zdarzeń.