Potrącenie na przejściu dla pieszych - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Data publikacji 01.10.2015

18-letnia kierująca volkswagenem potrąciła na przejściu dla pieszych dwie osoby. Łomżyńscy policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy i wyjaśniają teraz dokładne okoliczności wypadku.

Wczoraj po godzinie 15.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Łomży został poinformowany o potrąceniu dwóch osób pieszych na Szosie Zambrowskiej. Mundurowi natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Tam wstępnie ustalili, że kierująca volkswagenem 18-latka, jadąc lewym pasem ruchu w kierunku Zambrowa, ominęła inny pojazd, który zatrzymał się na środkowym pasie, aby ustąpić pierwszeństwa idącym z prawej strony po przejściu pieszym. W wyniku potrącenia 27-letni mężczyzna i 35-letnia kobieta zostali przewiezieni do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że kierująca była trzeźwa. W związku ze zdarzeniem mundurowi zatrzymali kobiecie prawo jazdy. Teraz szczegółowe okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają łomżyńscy policjanci.

Funkcjonariusze apelują także do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych. Nieuwaga i niezachowanie ostrożności mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych z udziałem pieszych.