Pośpiech, wyprzedzanie, wypadek - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pośpiech, wyprzedzanie, wypadek

Data publikacji 10.09.2015

Jedna osoba trafiła do szpitala w wyniku zderzenia passata i ciągnika rolniczego. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Teraz szczegółowe okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśniają łomżyńscy policjanci.

Wczoraj około godziny 11.00 dyżurny łomżyńskiej Policji otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na trasie 668 w okolicy skrzyżowania z drogą prowadzącą do miejscowości Zabawka. We wskazane miejsce natychmiast skierowany został patrol ruchu drogowego. Tam policjanci wstępnie ustalili, że 25-latek kierujący volkswagenem, pomimo zakazu i linii podwójnej ciągłej, najprawdopodobniej podjął manewr wyprzedzania ciągnika rolniczego, który skręcał w lewo. W wyniku tego uderzył w podczepioną do traktora przyczepę. Na skutek zdarzenia 64-letni kierowca ciągnika trafił do szpitala. Badanie alkomatem wykazało, że obaj mężczyźni byli trzeźwi. 25-latek tłumaczył się funkcjonariuszom pośpiechem. W związku z wypadkiem policjanci zatrzymali mu prawo jazdy.

Pośpiech nie jest właściwym doradcą kierowcy! Na szczęście tym razem skończyło się na ogólnych potłuczeniach ale finał zdarzenia mógł być tragiczny. Policjanci apelują o rozwagę i baczne obserwowanie tego, co dzieje się na drodze, oraz o stosowanie się do znaków i oznaczeń drogowych.