Zaginiony 22–latek odnaleziony przez łomżyńskich policjantów - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zaginiony 22–latek odnaleziony przez łomżyńskich policjantów

Data publikacji 27.08.2015

Policjanci, strażacy, sąsiedzi i rodzina szukali zaginionego 22-latka. Młody mężczyzna został odnaleziony przez dzielnicowego.

Wczoraj przed godziną 10.00 do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży zadzwonił zdenerwowany mężczyzna. Poinformował, że jego 22– letni brat opuścił dom i może popełnić samobójstwo. Mężczyzna dodał też, że młodego człowieka szukają już sąsiedzi i rodzina, niestety bezskutecznie - prosi więc o pomoc Policję. Natychmiast we wskazane miejsce skierowani zostali policjanci i rozpoczęli poszukiwania. W akcji brało udział 14 funkcjonariuszy, pies służbowy, a także 5 strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz sąsiedzi i bliscy zaginionego. Po około 2 godzinach przeczesywania okolicznych lasów, pól i łąk dzięki wysiłkom osób zaangażowanych w akcję poszukiwawczą 22-latek odnalazł się. Dzielnicowy znalazł chłopaka w opuszczonym budynku na końcu jednej z wsi. Okazało się, że młodzieniec ukrył się tam pod gankiem a dla pewności, że go nikt nie znajdzie zawinął się w dywan. Policjanci pomogli mu wydostać się z kryjówki i przekazali pod opiekę załodze pogotowia.

Na szczęście tym razem, dzięki szybkiej reakcji rodziny, nie doszło do tragedii. Policjanci przypominają, aby w przypadku zaginięcia, zwłaszcza osób starszych, mających problemy ze zdrowiem oraz dzieci jak najszybciej powiadamiać o tym służby ratunkowe. W takich sytuacjach zwłoka działa na niekorzyść zaginionego. Im szybciej powiadomimy służby tym większą  mamy pewność, że zaginiona osoba cała i zdrowa wróci do domu.