Wypadek na ścieżce rowerowej - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek na ścieżce rowerowej

Data publikacji 21.08.2015

Trzy osoby, w tym 3-letnie dziecko, trafiły do szpitala po tym, jak rowerzysta wjechał w przechodniów. 29–latek kierujący jednośladem był trzeźwy. Okoliczności i dokładne przyczyny zaistniałego zdarzenia wyjaśniają teraz łomżyńscy policjanci.

Wczoraj tuż po godzinie 13.30 dyżurny łomżyńskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym z udziałem rowerzysty w rejonie ulicy Bema. Na wskazane miejsce natychmiast pojechali mundurowi. Tam zastali rowerzystę i dwóch poobijanych chłopców w wieku 3 i 15 lat. Z wstępnych ustaleń policjantów wynika, że chłopcy idąc po schodach, od ulicy Bema w kierunku ulicy Konstytucji, najprawdopodobniej nie upewnili się czy mogą bezpiecznie przejść i wtargnęli na drogę dla rowerów wprost pod nadjeżdżający od ulicy Zawadzkiej rower. W wyniku zderzenia cała trójka została przewieziona do szpitala. Całe szczęście obrażenia nie były groźne i po opatrzeniu ran wszyscy uczestnicy zostali wypisani do domów. W tej chwili trwają czynności zmierzające do ustalenia i wyjaśnienia dokładnych przyczyn zdarzenia.

Policjanci przypominają, że zgodnie kodeksem drogowym „Korzystanie przez pieszego z drogi dla rowerów jest dozwolone tylko w razie braku chodnika lub pobocza albo niemożności korzystania z nich. Pieszy, z wyjątkiem osoby niepełnosprawnej, korzystając z tej drogi, jest obowiązany ustąpić miejsca rowerowi.”