Łomżyńscy policjanci odnaleźli zaginionego 72-latka - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Łomżyńscy policjanci odnaleźli zaginionego 72-latka

Data publikacji 17.08.2015

Dzięki sprawnym poszukiwaniom oraz zaangażowaniu policjantów z Łomży udało się szybko odnaleźć zaginionego 72-latka. Dopiero późnym wieczorem, po nieudanej próbie odnalezienia niezdolnego do samodzielnego funkcjonowania mężczyzny przez rodzinę i sąsiadów, żona powiadomiła Policję. Funkcjonariusze apelują, aby w przypadku zaginięcia osoby wymagającej specjalnej opieki lub dziecka o jak najszybsze zgłaszanie takiego faktu mundurowym.

Wczoraj po godzinie 22.30 do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży zadzwoniła zrozpaczona kobieta. Poinformowała, że jej cierpiący na zaniki pamięci i niezdolny do samodzielnego funkcjonowania mąż około godziny 20.00 niepostrzeżenie wyszedł z domu i do tej chwili do niego nie powrócił. Żona oświadczyła, że wraz z sąsiadami sprawdzili całą okolicę, ale bez skutku. We wskazane miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci oraz przewodnik z psem służbowym. Dzięki sprawnym poszukiwaniom i zaangażowaniu mundurowych już po niespełna 30 minutach poszukiwań mężczyzna został odnaleziony. Funkcjonariusze wydziału patrolowo – interwencyjnego znaleźli 72-latka w pobliskim pustostanie. Okazało się, że mężczyzna ukrył się tam po przejściu około 400 metrów. 72-latek był przestraszony i nie potrafił powiedzieć jak się tam znalazł oraz jak się nazywa. Policjanci pomogli mu wydostać się z opuszczonego budynku i przekazali pod opiekę załodze pogotowia.

Na szczęście tym razem nie doszło do tragedii. Policjanci apelują, aby w przypadku zaginięcia, zwłaszcza osób starszych, mających problemy ze zdrowiem oraz dzieci jak najszybciej powiadamiać o tym służby ratunkowe. W takich sytuacjach zwłoka działa na niekorzyść zaginionego. Im szybciej powiadomimy w takim przypadku odpowiednie służby tym większą  mamy pewność, że osoba zaginiona cała i zdrowa wróci do domu.