Drogowe podsumowanie weekendu - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Drogowe podsumowanie weekendu

Data publikacji 10.08.2015

W miniony weekend na drogach Łomży i powiatu doszło aż do 18 niegroźnych kolizji drogowych. Mundurowi zatrzymali też trzech kierowców będących pod wpływem alkoholu, a dwóch kolejny odpowie przed sądem, za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

W minioną sobotę funkcjonariusze z łomżyńskiej komendy patrolujący drogi powiatu łomżyńskiego zatrzymali trzech kierujących pod wpływem alkoholu. Pierwszym był 20-latek kierujący roverem zatrzymany do kontroli drogowej w Piątnicy. Po badaniu trzeźwości okazało się, że miał prawie 1,3 promila alkoholu w organizmie. Drugi to 26-letni mieszkaniec Białobrzegów, który został zatrzymany przez policjantów drogówki na Alei Legionów, po tym jak zlekceważył znak P - 4. Okazało się też, że 26 – latek kierował renaultem mając prawie 0,6 promila alkoholu w organizmie. Kolejny zatrzymany to 36 – letni kierowca hondy. Mężczyzna w Konopkach Starych nie zastosował się do zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniu jak się okazało, również był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało prawie 0,5 promila. Wszystkim  trzem mundurowi zatrzymali prawo jazdy.

W niedzielę rano natomiast policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, ujawnili dwa przypadki przekroczenia dozwolonej prędkości o więcej jak 50 km/h w obszarze zabudowanym. Do pierwszego zdarzenia doszło chwile po północy na drodze 677 w Śniadowie. Tam kierujący volkswagenem passatem 57 – letni mieszkaniec Augustowa, przekroczył prędkość o 60 km/h. Kolejne zdarzenie miało miejsce tuż przed godziną 8.00 w miejscowości Dębniki w gminie Zbójna. Tam, policjanci, zatrzymali 35 – letniego mieszkańca Kadzidła, który swoim mercedesem przekroczył dozwoloną prędkość o 51 km/h. Obaj mężczyźni byli trzeźwi, nie mniej jednak zgodnie z nowymi przepisami zostało im zatrzymane prawo jazdy. Zostali też ukarani mandatami karnymi.

Łomżyńscy mundurowi w miniony weekend wyjeżdżali też do aż 18 niegroźnych kolizji drogowych. Trzy z nich, były spowodowane nagłym wtargnięciem zwierzęcia leśnego pod pojazd. Natomiast w pozostałych przypadkach najczęstszą przyczyną było niezachowanie bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami