Dwa wypadki i pijany kierowca - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwa wypadki i pijany kierowca

Data publikacji 20.07.2015

Trzy osoby ranne to wynik dwóch wypadków, do których doszło w miniony weekend na drogach powiatu łomżyńskiego. Policjanci z Łomży zatrzymali także pijanego motorowerzystę.

Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łomży patrolując w niedzielę po południu drogi powiatu dwukrotnie byli wzywani do wypadków. Pierwsze zdarzenie miało miejsce około godziny 13.30 na drodze krajowej nr 64 w okolicy miejscowości Zabawka. Tam 20-latka kierująca oplem jechała z Piątnicy w stronę Wizny. W pewnym momencie wyprzedzając inny pojazd z niewyjaśnionych przyczyn straciła panowanie nad pojazdem i zjechała do rowu, uderzając tam w drzewo.  Kobieta i jej o 5 lat starsza towarzyszka ranne trafiły do szpitala. Do kolejnego wypadku doszło dwie godziny później na ulicy Wojska Polskiego w Łomży. Jak wstępnie na miejscu ustalili policjanci, 62-letni kierowca renault jadąc w stronę Janowa najprawdopodobniej nie upewnił się, czy może prawidłowo rozpocząć manewr zawracania i wykonując go zderzył się z wyprzedzającym go bmw. Na skutek zdarzenia kierujący został przewieziony do szpitala. W obu przypadkach okazało się, że kierowcy byli trzeźwi. Zarówno 20-latce, jak i 62-latkowi, w związku ze stworzeniem zagrożenia na drodze, mundurowi zatrzymali prawo jazdy.

Tego samego dnia około godziny 17.30 policjanci z Posterunku Policji w Jedwabnem zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem 36-latka. Od mężczyzny wyczuwalna była silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że kierowca był pijany. Urządzenie pokazało prawie 2,2 promila alkoholu w jego organizmie.