XV spływ kajakowy IPA Łomża - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

XV spływ kajakowy IPA Łomża

Data publikacji 06.07.2015

Łomżyńska grupa IPA już po raz kolejny zorganizowała spływ kajakowy rzekami regionu. Członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji wraz z rodzinami spłynęli Pisą i Narwią. Co roku, spływ kajakowy jako impreza sztandarowa IPA Regionu Łomża, gromadzi wielu miłośników rozrywki na świeżym powietrzu, a także aktywnego wypoczynku pośród malowniczej przyrody.

Spływ kajakowy łomżyńskiej grupy IPA, każdego roku przyciąga nad Narew miłośników aktywnego wypoczynku zrzeszonych w ramach Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji z różnych regionów kraju. Jest to jedno z największych przedsięwzięć organizowanych przez Region Łomża, które przez 15 ostatnich lat wpisało się już na stałe w kalendarz imprez plenerowych IPA. W tegorocznym przedsięwzięciu na wodzie znalazło się 37 kajaków, a uczestnicy spływu płynęli Pisą i Narwią. Za każdym razem jest to doskonała okazja do promowania wśród gości spoza Łomży uroków regionu. Podczas spływu nie zabrakło także partnerskiej rywalizacji. Organizatorzy przeprowadzili między innymi wyścig kajakowy i też turniej paintballowy, gdzie oprócz rywalizacji o medale, najważniejsza była jednak dobra zabawa.

Łomżyńska grupa IPA zrzesza członków min. z Łomży, Kolna, Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego. W ramach statutowej działalności czynnie uczestniczy w szerzeniu idei partnerskich i przyjaznych stosunków wśród służb mundurowych, zarówno w regionie podlaskim, jak i na licznych wymianach międzynarodowych. Celem Stowarzyszenia jest niesienie pomocy oraz budowanie więzów bezinteresownej przyjaźni i koleżeństwa. Zrzeszeni w IPA Region Łomża, w ramach Podlaskiej Grupy Wojewódzkiej IPA, utrzymują stosunki z Policjantami z Czech, Słowacji, Estonii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Irlandii.