Będą kontrole stanu trzeźwości i prędkości - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Będą kontrole stanu trzeźwości i prędkości

Data publikacji 03.07.2015

Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymali wczoraj łomżyńscy policjanci. Funkcjonariusze zapowiadają, że podczas nadchodzącego weekendu, będą prowadzić wzmożone kontrole stanu trzeźwości i prędkości. Apelują jednocześnie o rozwagę i ostrożność na drogach, zwłaszcza na głównych szlakach komunikacyjnych – gdzie spodziewają się zwiększonego ruchu pojazdów zmierzających na Mazury.

Wczoraj po godzinie 16.00 policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego i Meblowej. Tam mundurowi wstępnie ustalili, że kierująca oplem przy dojeżdżaniu do skrzyżowania najprawdopodobniej niedostosowała prędkości do warunków i sytuacji na drodze i najechała na tył lawety ciągniętej przez mercedesa. Jak się okazało, kobieta była nietrzeźwa. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,1 promila alkoholu w organizmie. Dwie godziny później mundurowi zatrzymali kierującego motorowerem. Badanie stanu trzeźwości 24-latka wykazało u niego ponad 2,8 promila alkoholu w organizmie. Trzeci nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przez mundurowych po godzinie 2.00 w nocy. 37-letni mężczyzna kierował oplem mając ponad 2,2 promila w organizmie. Sprawa nieodpowiedzialnych kierujących trafi do sądu.

Ponadto, policjanci zatrzymali prawo jazdy 28-latkowi, który wczoraj po godzinie 23.00 na ulicy Wojska Polskiego w Łomży, przekroczył o 71 km dozwoloną prędkość. Mężczyzna na terenie miasta, gdzie obowiązywało 60km/h – jechał z prędkością 131km/h. Za popełnione został ukarany.

Policjanci przed kolejnym ciepłym, wakacyjnym weekendem apelują o ostrożność i odpowiedzialność za kierownicą! Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami, a nasze zachowanie i wykonywane przez nas manewry mają wpływ na bezpieczeństwo innych uczestników ruchu. Miejmy także świadomość, że osoba nietrzeźwa stanowi ogromne zagrożenie na drodze nie tylko dla siebie, ale i dla innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy więc na każdy przypadek, gdy widzimy, że nietrzeźwy wsiada za kierownicę auta. Poinformujmy także niezwłocznie Policję, gdy na drodze zauważymy samochód, którego sposób i tor jazdy może wskazywać na to, że kierowca jest pijany.