Policjanci z Łomży o bezpiecznych wakacjach i konsekwencjach prawnych - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci z Łomży o bezpiecznych wakacjach i konsekwencjach prawnych

Data publikacji 12.06.2015

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Łomży spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Gimnazjum w Zbójnej. Mundurowi mówili o konsekwencjach prawnych zachowań karalnych oraz o bezpiecznym wypoczynku podczas zbliżających się wakacji.

Dziś odbyło się spotkanie łomżyńskich policjantów z młodzieżą Publicznego Gimnazjum w Zbójnej. Miało ono na celu uświadomienie młodym ludziom, jakie są konsekwencje prawne czynów zabronionych, czym jest demoralizacja oraz jakie aspekty jej dotyczą. Funkcjonariusze zwrócili również uwagę na negatywne zjawiska występujące wśród dorastającej młodzieży, jak palenie tytoniu, pierwsze kontakty z alkoholem i środkami odurzającymi, czy też drobne kradzieże. Rozmawiali także o uzależnieniach i działaniach profilaktycznych. Mundurowi omawiali ponadto zagadnienia związane z przepisami karnymi wynikającymi z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Informowali też o prawnych aspektach uzależnień, podając szereg przykładów z codziennej pracy.

Korzystając z okazji policjanci odwiedzili również dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zbójnej, gdzie w ramach działań poświęconych bezpieczeństwu dzieci podczas nadchodzących wakacji, przypomnieli podstawowe zasady bezpiecznego zachowania podczas letniego wypoczynku w lesie i nad wodą. Funkcjonariusze wyjaśniali również dzieciom, w jaki sposób obronić się przed ewentualnym atakiem agresywnego psa. Zwrócili uwagę także na bezpieczeństwo najmłodszych podczas prac polowych oraz w czasie „surfowania w sieci”.