Ogólnopolski Głos Profilatyki w Łomży - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Ogólnopolski Głos Profilatyki w Łomży

Moda na życie bez uzależnień – bez narkotyków, alkoholu i przemocy – takim przesłaniem zabrzmiał wczoraj Ogólnopolski Głos Profilaktyki. Połączony z obchodami Dnia Dziecka policyjny happening odbył się na terenie Kompleksu Sportowo Rekreacyjnego przy ul. Ks. Anny w Łomży.

Wczoraj w Łomży, podobnie jak w całym kraju, policjanci włączyli się do akcji profilaktycznej zainicjowanej przez Komendę Główną Policji pod nazwą „Ogólnopolski Głos Profilaktyki”. Ta akcja ma ideę promowania mody na życie wolne od uzależnień. Symbolem tej wolności jest gest bicia serca wykonywany przez 60 sekund – jednocześnie przez wszystkich uczestników tej akcji w całym kraju. Ten gest nazywamy ZRYWEM WOLNYCH SERC. Zrywem jednoczącym wszystkich w trosce o to, aby narkotyki, alkohol i przemoc nie odbierały wolności życia, by dzieci, młodzież i dorośli byli razem w tak ważnej sprawie.

„…Zatrzymajmy się na chwilę, połóżmy prawą dłoń na sercu i przez 60 sekund wybijajmy wspólnie jego rytm. Rytm WOLNYCH SERC. Serc wolnych od uzależnień, przemocy i obojętności na drugiego człowieka. Serc pięknych i zdrowych, w trosce o zdrowie fizyczne i społeczne. Serc silnych i pomocnych innym. Serc pokoleń. Serc ludzi, którzy mogą różnić się od siebie, ale potrafią działać wspólnie, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami. Tylko 60 sekund. Tak niewiele, a znaczyć będzie tak bardzo dużo.” - odczytano przesłanie  do wszystkich, którzy przyszli, aby manifestować wewnętrzną wolność od uzależnień. Tuż po tym, wybrzmiał dźwięk bicia serca...

Takie działania profilaktyczne to bardzo ważny element budowania wspólnej, narodowej odpowiedzialności za zdrowy i mądry rozwój młodego pokolenia. Jak przekonywali policjanci, każdy dorosły może zrobić coś w tej sprawie.

Tegoroczny happening w Łomży połączony został z obchodami z okazji Dnia Dziecka, a do udziału w przedsięwzięciu policjanci zaprosili wszystkich mieszkańców miasta. Mundurowi, wspólnie ze społecznością uczniowską i kadrą pedagogiczną z Publicznego Gimnazjum nr 8 i Szkoły Podstawowej nr 9 przygotowali wiele plenerowych atrakcji, między innymi prezentację sprzętu służbowego będącego na wyposażeniu łomżyńskiej Policji, prezentację i psów służbowych. Organizatorzy przeprowadzili także konkurs na najlepszy transparent profilaktyczny.

„Ogólnopolski Głos Profilaktyki” jest inicjatywą Komendy Głównej Policji przy współpracy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Przesłanie jakie niesie ze sobą „Ogólnopolski Głos Profilaktyki” oraz coraz szersze społeczne dostrzeganie problemów uzależnień, przemocy i ludzkiej obojętności dają nadzieję na kolejne odsłony takich działań z jeszcze szerszym udziałem i zaangażowaniem młodzieży, instytucji samorządowych i oświatowych oraz wszystkich grup zawodowych i społecznych.


 

Ładowanie odtwarzacza...