Drogowe podsumowanie weekendu - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Drogowe podsumowanie weekendu

Data publikacji 25.05.2015

W miniony weekend na drogach Łomży i powiatu doszło do pięciu niegroźnych kolizji drogowych. Mundurowi zatrzymali też dwóch kierowców będących pod wpływem alkoholu, a dwóch kolejnych odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień. Zgodnie z nowymi przepisami jest to przestępstwo z art. 180a kk.

Funkcjonariusze z łomżyńskiej komendy patrolujący drogi powiatu łomżyńskiego zatrzymali dwóch kierujących po alkoholu. Pierwszym był 56-latek kierujący nissanem zatrzymany w sobotę do kontroli drogowej w Kupiskach . Po badaniu na zawartość alkoholu okazało się, że miał prawie 1,9 promila alkoholu w organizmie. Drugi to 21-letni mieszkaniec gminy Wizna, który został zatrzymany przez policjantów drogówki w sobotę w jednej z miejscowości na terenie gminy Wizna. Mężczyzna kierował oplem mając 1,7 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało, kierował on pomimo orzeczonego wcześniej przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. Mało tego, mężczyzna na drugi dzień wieczorem został zatrzymany przez patrol policji już na terenie sąsiedniej gminy - Piątnica. Mając w organizmie podobną ilość alkoholu, tym razem kierował ciągnikiem rolniczym. Za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem.

Zgodnie z nowymi przepisami policjanci zatrzymali prawo jazdy 28-letniemu kierowcy, który jadąc samochodem kia w miejscowości Bożejewo przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

Wminioną sobotę i niedzielę, mundurowi zatrzymali też do kontroli drogowej dwóch mężczyzn, którzy jak się okazało odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdami pomimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień. Zgodnie z nowymi przepisami jest to przestępstwo z art. 180a kk.

art. 180a. kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.”