Zapobiegaj kradzieżom i niszczeniu mienia! - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zapobiegaj kradzieżom i niszczeniu mienia!

Data publikacji 22.05.2015

Przypominamy, że Komenda Miejska Policji w Łomży prowadzi znakowanie mienia. Celem działań jest zwrócenie uwagi mieszkańców miasta na potrzebę właściwego zabezpieczania swoich rzeczy przed kradzieżą, w tym także rowerów podczas nadchodzącego okresu wakacyjnego. Pamiętajmy jednocześnie, że natychmiastowa reakcja mieszkańców miasta na zaobserwowaną kradzież, włamanie czy niszczenie mienia, pozwoli policjantom na szybkie zatrzymanie przestępcy.

Znakowanie rowerów jest jedną z metod, która może zniechęcić do kradzieży. Nie zapominajmy jednak o zabezpieczeniach technicznych typu łańcuchy, zamki czy kabłąki, dzięki którym unikniemy tak zwanej „okazjonalnej kradzieży” spod sklepu, z parku, klatki schodowej czy innego ogólnodostępnego miejsca. Właściciel oznakowanego roweru otrzyma od policjanta potwierdzenie wykonania znakowania, wraz ze spisanymi wszystkimi cechami identyfikującymi dany rower. Każdego, kto będzie chciał oznakować swój rower, zapraszamy do Komendy Miejskiej Policji w Łomży – budynek przy ul. Partyzantów 48b. w godzinach od 8 do 15 – Rewir Dzielnicowych. Rowery będzie można oznakować także na różnego rodzaju festynach czy wakacyjnych imprezach plenerowych. Aby oznakować swój rower, należy, oprócz roweru mieć przy sobie dowód osobisty i dokumenty potwierdzające zakup roweru oraz jego własność. W przypadku osoby niepełnoletniej – wymagana jest obecność rodzica lub opiekuna prawnego dziecka.

Jednocześnie policjanci apelują o każdy sygnał w przypadku, gdy zauważymy podejrzanie zachowujące się osoby, które kręcą się z pobliżu klatek schodowych, parkingów, domów jednorodzinnych itp. Takie osoby mogą dokonywać włamań i kradzieży, dlatego szybka reakcja mieszkańców i powiadomienie o swoich spostrzeżeniach policjantów może skutecznie zapobiegać tego typu przestępstwom. Pamiętajmy o „sąsiedzkiej czujności”, zwłaszcza podczas zbliżającego się okresu wakacyjnego! 

W razie zauważenia podejrzanie zachowujących się osób w pobliżu klatek schodowych czy parkingów, bądź jeżeli jesteś świadkiem kradzieży, włamania lub niszczenia mienia – dzwoń natychmiast 112 lub 997!