Narkotykowa szajka rozbita - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Narkotykowa szajka rozbita

Data publikacji 18.05.2015

Zarzuty wprowadzenia do obrotu na terenie Łomży ponad 2 kg marihuany, a także posiadanie i udzielanie środków odurzających usłyszeli zatrzymani przez policjantów mieszkańcy Pisza i powiatu piskiego w wieku od 28 do 45 lat. Trzech podejrzanych decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie tymczasowym. To efekt działań łomżyńskich i białostockich policjantów pracujących pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Łomży.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Łomży, wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, przy udziale policyjnych antyterrorystów z Białegostoku, policjantów dochodzeniowo-śledczych oraz funkcjonariusza z psem służbowym przeszkolonym do wykrywania zapachu narkotyków w wyniku realizowanych czynności dotyczących wprowadzania na rynek znacznych ilości narkotyków, wkroczyli w ubiegły czwartek rano do kilku mieszkań na terenie Pisza i powiatu piskiego. W wyniku tej akcji policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku 45, 34, 29 i dwóch 28-laktów, podejrzanych między innymi o udział w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających. Z ustaleń policjantów rozpracowujących szajkę wynikało, że narkotyki te rozprowadzane były na terenie Łomży, a zatrzymani w tej sprawie swoją działalność prowadzili od 2014 roku. Jeszcze tego samego dnia podejrzani o przestępstwa narkotykowe, dwaj z pięciu mężczyzn, 45 i 28-latek zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszeli zarzuty wprowadzenia sprzedaży w sumie ponad 2 kilogramów marihuany oraz zarzuty posiadania łącznie blisko 300 gramów marihuany i około 30 gramów amfetaminy. Obie substancje zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy w trakcie przeszukań przeprowadzonych w miejscu zamieszkania obu mężczyzn. Ponadto, w mieszkaniu drugiego 28-latka policjanci ujawnili specjalnie przygotowane pomieszczenie i sprzęt do uprawy konopi. W piątek zarzuty, między innymi udziału w obrocie oraz udzielania środków odurzających innym osobom, usłyszeli trzej kolejni z zatrzymanych. Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Łomży wobec trzech mężczyzn zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy, a wobec pozostałych dwóch środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym.

Działania łomżyńskich i białostockich funkcjonariuszy to kontynuacja intensywnie prowadzonego śledztwa. Zarzuty w tej sprawie usłyszało już wcześniej dwóch młodych mieszkańców Łomży w wieku 22 i 26 lat. Do zatrzymania starszego mężczyzny doszło na początku marca w Piątnicy. Wtedy to policjanci, podczas kontroli drogowej toyoty, we wnętrzu auta ujawnili przewożone ponad 150 gramów marihuany. Następnie, podczas dalszych działań, prowadzonych na terenie posesji w gminie Kolno należącej do 22-latka, funkcjonariusze odnaleźli ukrytą pod podłogą jednego z pokoi piwniczkę, w której była uprawa konopi. Według szacunków można było uzyskać z niej ponad 300 gramów marihuany. Przy przeszukaniu pomieszczenia, policjanci znaleźli także kolejne blisko 100 gramów gotowego już narkotyku. Mężczyźni usłyszeli zarzuty posiadania znacznych ilości środków odurzających. Wobec obu sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za wprowadzanie do obrotu znacznej ilości środków odurzających grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Łomży.
 

Ładowanie odtwarzacza...