Majowy weekend na łomżyńskich drogach - podsumowanie - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Majowy weekend na łomżyńskich drogach - podsumowanie

Data publikacji 04.05.2015

1 wypadek, 8 kolizji drogowych, 2 ranne osoby i 6 kierowców zatrzymanych po alkoholu – to bilans tegorocznego długiego weekendu na drogach powiatu łomżyńskiego.

Podczas tegorocznego minionego długiego weekendu począwszy od 30 kwietnia do 3 maja łomżyńscy policjanci na drogach powiatu odnotowali 9 zdarzeń drogowych tj. 1 wypadek i 8 kolizji. Na szczęście w zdarzeniach tych nikt nie zginał, natomiast 2 osoby zostały ranne. Ponadto w tym czasie mundurowi zatrzymali 6 kierujących, którzy zdecydowali się usiąść za kierownicą w stanie nietrzeźwości. Rekordzistą w tym niechlubnym gronie okazał się 25 – latek z pod kolneńskiej miejscowości. Mężczyzna został zatrzymany do rutynowej kontroli na ulicy Sikorskiego w Łomży. Jakie było zdziwienie mundurowych, gdy okazało się, że kierujący volkswagenem passatem 25 – latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi a badanie na zawartość alkoholu pokazało wynik prawie 3,3 promila alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali też uprawnienia 29 – latkowi z powiatu kolneńskiego, który wyjechał na drogę swoją skodą felicią mając ponad 2 promile, jak też 24 – latkowi ze Stawisk, który w Łomży na skrzyżowaniu ulic Nowogrodzkiej i Sikorskiego nie dostosował prędkości do warunków ruchu, przejechał pas zieleni oddzielający jezdnie a następnie  uderzył w znak drogowy i który „wydmuchał” prawie 1,6 promila. Wszyscy zatrzymani pod wpływem alkoholu kierujący stracili prawo jazdy, a za swoje nieodpowiedzialne postępowanie odpowiedzą teraz przed sądem.

Funkcjonariusze z łomżyńskiej drogówki pełniąc służbę w czasie tych kilku wolnych dni dbali o poprawę bezpieczeństwa na drogach województwa, a tym samym ograniczenie liczby wypadków. Policjanci zwracali szczególną uwagę na przypadki przekroczenia dopuszczalnej prędkości i nieprawidłowo wykonywane manewry wyprzedzania. Sprawdzali stan trzeźwości kierujących oraz czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa, a także czy dzieci przewożone są w fotelikach ochronnych. Mundurowi kontrolowali również wymagane dokumenty i stan techniczny pojazdów.