Podsumowanie świątecznego weekendu - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podsumowanie świątecznego weekendu

Data publikacji 07.04.2015

Pięciu pijanych kierowców, na przebadanych ponad 800, zatrzymali w miniony przedłużony weekend łomżyńscy policjanci. Rekordowy wynik to ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie. W czterech przypadkach zostało zatrzymane prawo jady. Mundurowi wyjeżdżali też do 14 kolizji drogowych, w tym do potrącenia pieszego. Wszyscy kierowcy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

Podczas trwania akcji „Bezpieczny weekend”, w tym działań „Bezpieczna droga”, policjanci widoczni byli na głównych traktach komunikacyjnych Łomży i powiatu łomżyńskiego. Od ubiegłego piątku przebadano pod kątem trzeźwości ponad 800 kierujących pojazdami i zatrzymali pięciu nietrzeźwych kierujących. Niechlubnym rekordzistą w tym gronie okazał się jadący quadem 23 - latek. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,6 promila. Funkcjonariusze przerwali dalszą podróż również 31-latkowi kierującemu skuterem, który miał niewiele mniej bo 1,2 promila, mało tego, nie posiadał uprawnień do kierowania. Na drogę wyjechał także 51 – letni kierowca mercedesa, u którego alkomat wykazał prawie 1 promil. Pozostali zatrzymani, kierująca hyunayem 22 – latka i 28 – letni kierowca passata, mieli po 0,9 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem.

W trakcie, przedłużonego weekendu, na drogach doszło do 14 kolizji drogowych. Oto niektóre z nich:

W miniony piątek (3.04) o godzinie 10.40 dyżurny łomżyńskiej Policji został poinformowany o potrąceniu pieszego na parkingu sklepowym na ulicy Sikorskiego. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Tam wstępnie ustalili, że 40-letni  mieszkaniec Kętrzyna, kierujący oplem zafirą szukając wolnego miejsca do zaparkowania, najprawdopodobniej nie zauważył idącego lewą stroną pieszego i doszło do potrącenia. 62 – latek zmierzał w kierunku ulicy Sikorskiego. Pieszy trafił do szpitala, gdzie po badaniach został zwolniony. Badanie alkomatem wykazało, że obaj uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Jeszcze tego samego dnia, po godzinie 20.00 mundurowi zostali wezwani do groźnie wyglądającej kolizji na drodze gruntowej pomiędzy miejscowościami Stare Kuliski a Bożnica w gminie Łomża. Policjanci natychmiast udali się na miejsce. Tam wstępnie ustalili, że 17- latek kierujący pojazdem nie zarejestrowanym typu SAM na drodze gruntowej prawdopodobnie stracił panowanie nad samochodem w wyniku czego doszło do przewrócenia się pojazdu. Po zdarzeniu, razem ze swoim 24-letnim bratem, pasażerem samochodu, oddalili się z miejsca zdarzenia, gdy nagle starszy z chłopców stracił przytomność. Nieprzytomny  24-latek w stanie ciężkim trafił do szpitala. Łomżyńscy policjanci wyjaśniają teraz okoliczności tego zdarzenia.

Kolejne zdarzenie drogowe, do którego wzywani byli łomżyńscy mundurowi, miało miejsce w Świąteczny Poniedziałek (06.04) w Starych Kupiskach. Tam, jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący seatem toledo 17 – latek jadąc ulicą Łomżyńską w kierunku Mątwiy, najprawdopodobniej nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na przeciwległy pas ruchu, „złapał” pobocza odbił na prawy pas ruchu po czym wjechał do rowu gdzie dachował. Okazało się, że 17 – latek był trzeźwy ale nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.  W związku z tym funkcjonariusze sporządzili dwa wnioski o ukaranie do sądu. Jeden dla 17– latka, a drugi dla jego kolegi, który wiedząc, że chłopak nie ma uprawnień użyczył mu swojego samochodu. Teraz sprawą kolegów zajmie się sąd. 

Ładowanie odtwarzacza...