Groźnie wyglądająca kolizja - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Groźnie wyglądająca kolizja

Data publikacji 02.04.2015

Jedna osoba trafiła na badania do szpitala po tym, jak mercedes z lawetą uderzył w tył renault spychając lagunę pod nadjeżdżającą ciężarówkę. Przyczyny i dokładne okoliczności zdarzenia wyjaśniają teraz łomżyńscy policjanci.

Wczoraj około godziny 15.00 dyżurny łomżyńskiej Policji otrzymał zgłoszenie o groźnie wyglądającym zdarzeniu drogowym w Konarzycach. Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci. Tam mundurowi wstępnie ustalili, że 32-letni obywatel Litwy jechał mercedesem z lawetą od strony Łomży w kierunku Śniadowa. Mężczyzna na łuku drogi najprawdopodobniej nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go renault, którego kierująca chciała skręcić w lewo, uderzając w jego tył. Następnie, na skutek zderzenia, laguna została zepchnięta pod nadjeżdżającą z przeciwka ciężarową scanię. Na szczęście w wyniku kolizji żadna z osób w niej uczestniczących nie została poważnie ranna. Jedynie kierująca osobówką 36-latka z urazem brzucha trafiła do szpitala na badania. Kontrola alkomatem wykazała, że wszyscy kierowcy byli trzeźwi. W związku ze zdarzeniem siedzącemu za kierownicą mercedesa 32-latkowi funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy, a noc spędził on w policyjnym areszcie. Dziś w trybie przyśpieszonym mężczyzna zostanie doprowadzony do sądu, który zadecyduje o jego dalszym losie.

Łomżyńscy policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązujących przepisów, ponieważ kiedy zaczyna brakować wyobraźni i zdrowego rozsądku dochodzi do tragicznych w skutkach wypadków, w których ich uczestnicy tracą nie tylko zdrowie, ale nawet i życie.