Potrącenie 83-latki - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Potrącenie 83-latki

Data publikacji 26.03.2015

Na przejściu dla pieszych doszło do potrącenia starszej kobiety. W wyniku zdarzenia 83-latka trafiła do szpitala, natomiast kierującemu mundurowi zatrzymali prawo jazdy. Teraz łomżyńscy policjanci ustalają szczegółowy przebieg zdarzenia.

Wczoraj przed godziną 15.00 dyżurny łomżyńskiej Policji został poinformowany o potrąceniu pieszej na oznakowanym przejściu na Szosie Zambrowskiej. Mundurowi natychmiast pojechali na miejsce. Tam wstępnie ustalili, że 19-letni kierujący mercedesem po wyprzedzeniu poruszających się przed nim dwóch pojazdów gwałtownie zjechał na prawy pas. Tam na skutek nie zachowania należytej ostrożności i nie ustąpienia pierwszeństwa pieszej potrącił znajdującą się na pasach 83-latkę. W wyniku wypadku kobieta trafiła do szpitala. W związku ze zdarzeniem kierowcy mercedesa funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy. Badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy. Teraz przyczyny i szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają łomżyńscy policjanci.

Mundurowi apelują także do wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonach przejść dla pieszych. Pamiętajmy - nadmierna prędkość i nieuwaga to najczęstsze przyczyny tragicznych w skutkach wypadków drogowych z udziałem pieszych.