Weekend na łomżyńskich drogach - Aktualności - KMP Łomża

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend na łomżyńskich drogach

Data publikacji 23.03.2015

Jeden wypadek drogowy i czterech kierujących pod wpływem alkoholu, to bilans weekendu na łomżyńskich drogach. Od ubiegłego piątku policjanci z Łomży wzywani byli też do ośmiu kolizji.

W miniony weekend na drogach powiatu łomżyńskiego doszło do 8 kolizji drogowych  i jednego wypadku, w którym pięć osób doznało obrażeń. Do tego zdarzenia doszło wczoraj po godzinie 17.00 na skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Wojska Polskiego. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący skodą 22-latek, jadąc ulicą Sikorskiego w kierunku dworca PKS, wykonując manewr skrętu w lewo w ulicę Wojska Polskiego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu 50–latkowi kierującemu kia. W wyniku zderzenia pięć osób z obrażeniami trafiło do szpitala. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy kierowcy skody, a on sam będzie odpowiadał przed sądem.

Funkcjonariusze z łomżyńskiej komendy zatrzymali też 4 kierujących po alkoholu. Rekordzistką w tym niechlubnym gronie okazała się 33-letnia kierująca volkswagenem passatem. Kobietę zatrzymano, w niedzielę w nocy, po tym jak w Pniewie „ścięła” zakręt i uderzyła w drzewo. Badanie alkomatem wykazało, że 33-latka ma w organizmie ponad 2,2 promila alkoholu. Mało tego nie posiadała przy sobie żadnych dokumentów, a za kierownicę wsiadła nie mając do tego uprawnień. W sobotę natomiast, policjanci zatrzymali 31-latka kierującego również passatem, który w Kisielnicy na drodze nr 61 przekroczył dozwoloną prędkość. Podczas kontroli okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Mundurowi zatrzymali też uprawnienia 36 – latkowi, który wyjechał na drogę swoim renaultem mając ponad 0,6 promila, jak też 33 – latkowi, który w Piątnicy nieprawidłowo wyprzedzał i który „wydmuchał” prawie 0,4 promila. Teraz wszyscy kierujący „na podwójnym gazie” za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.